Міжнародний день грамотності

Сьогодні, 8 вересня, Міжнародний день грамотності. Незабаром за Днем знань, який ми відзначили 1 вересня, прийшло інше свято, присвячене знанням, освіті та навчанню – Міжнародний день грамотності. Це свято офіційно відзначається Організацією Об’єднаних Націй.

Міжнародний день грамотності — це символ досягнень усього людства. Адже грамотність — це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного. На сьогоднішній день, за даними ООН, у світі налічується близько 4 мільярдів грамотних людей. Хоча представникам різних поколінь ще є до чого прагнути. Дослідження показують, що на сьогоднішній день у світі близько 860 мільйонів дорослих людей неграмотні. Також відомо, що 100 мільйонів дітей у всьому світі не навчаються в школі. Але найсумніше, що навіть ті представники цивілізованих країн, які відносяться до числа грамотних, не відповідають цьому званню. Це свято звертає увагу і на цю проблему.

ber_2022-09-08_11-10-05-340

Для 17 школи це свято важливе, адже одне із головних завдань нашого виховання – це підняття престижу грамотності. Тому сьогодні у всіх класах була проведена іформаційна хвилинка «8 вересня – Міжнародний день грамотності».

«Шляхів до мовної досконалості безліч. Але всі вони починаються з любові до рідної мови, до майстерного бажання володіти нею і відчуття власної відповідальності за рідну мову», – саме так писали учні 8-х класів спеціалізованої школи №17 в навчальному диктанті до Міжнародного дня грамотності. Більшість учнів класу написали цей диктант добре.

er_2022-09-08_11-10-02-573
iber_2022-09-08_11-09-58-207
iber_2022-09-08_11-10-01-298

Учні 5-Г класу змагалися за звання «Найграмотнішого» у мовознавчому змаганні «Грамотеї». 5-А і Б клас склали основні правила спілкування. У 7-Г класі відбувся урок грамотності «Національний скарб – знання». 6-ті класи зіграли в інтелектуальну гру «Скарбничка мудрості». 9 класи взяли участь в заході “Моя подруга кома”.

Вітаємо усіх із Міжнародним днем грамотності! Бажаємо безупинно навчатися, пізнавати нове та не припускатися помилок у жодній зі сфер свого життя.