Історія нашої школи

До початку ХХ століття на місці Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17 знаходилася жіноча гімназія А. В. Самойловської.

У 1912 році подвір’я гімназії заполонили черкаські дівчата. Виховання тут було класичним, розумна, інтелігентна жінка готувала своїх учениць до життя.

Будинок приватної жіночої гімназії А. В. Самойловської був справжнім шедевром архітектурного мистецтва! Архітектура будинку була спроєктований в стилі історизму з використанням традицій українського зодчества.

Приміщення гімназії могло одночасно прийняти понад 400 учениць!

У приватній гімназії А. В. Самойловської працювали найкращі педагоги міста: Рождественський М., Абрамович О. І., Панасович В. Я., Лошкарьова С. О., Десницька А. М. та інші. Вчительський нахил навчального закладу готував дівчат до педагогічної діяльності. Після закінчення гімназії вихованки мали право викладати у молодших класах. Там також навчалися кулінарії, догляду за дітьми, ручній праці, музиці, танцям.

Під час відступу радянських військ у серпні 1941 року приміщення гімназії було зруйноване снарядами, а під час визволення Черкас від фашистів ще й горіло. В такому стані воно простояло довгий час.

30 жовтня 1955 році на перший сторінці «Черкаської правди» з’явилося радісне повідомлення про початок будівельних та ремонтних робіт з відновлення приміщення школи, а вже згодом будівельники урочисто вручили ключ від школи першому директору Янчуку Антону Гнатовичу.

1 вересня 1957 року в перший клас нашої школи прийшло 52 малюки і почали цікаве і нелегке шкільне життя з учителями Герасименко Ганною Олексіївною та Далийчук Ганною Яківною.

Першими вчителями школи були: Пустинник Лілія Володимирівна, Сергєєва Надія Трихимівна, Павлюк Олександр Тимофійович, Следь Василь Васильович, Ліщинська Майя Ісаківна, Метлушко Ганна Олександрівна, Пащина Степан Іванович та інші.

У 1973 році директором школи став Оніпченко Володимир Петрович, який керував нею понад 25 років!

У 1985 році добудовано нові приміщення школи, яка тепер сягає з вулиці Хрещатик до вулиці Небесної Сотні і має площу майже 10.000 квадратних метрів!

Важливою подією в житті школи стало створення на її базі в 1987 році фізико-математичного ліцею. Щорічно близько 300 учнів поглиблено опановують фізику, математику, англійську мову, долаючи вершини науки, займаючи призові місця на обласних та Всеукраїнських олімпіадах!

Директор школи з 2000 року по 2007 рік Саєнко Сергій Іванович.

З жовтня 2007 року школу очолив Бунякін Дмитро Володимирович. У 2002 році школа отримала статус спеціалізованої. З грудня 2004 року школа стала Асоційованим членом проєкту АШЮ (Асоційованою школою ЮНЕСКО).

З 2002 по 2020 рр. у школі видавалася власна друкована газета «Альтаїр» накладом 1500 примірників. Регулярно підтримується робота кількох сайтів. Наша школа є активним учасником всіх олімпіад, конкурсів та змагань. Працює локальна комп’ютерна мережа школи з виходом в Інтернет, діє виділена лінія. Учні школи беруть участь в різноманітних проєктах та програмах.

За час існування школи середню освіту отримали понад 13.000 вихованців, з них майже 550 випускників нагороджені золотими та срібними медалями! Сьогодні наша школа — одна з найбільших шкіл міста та області!

Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17, Асоційована школа ЮНЕСКО — це школа з цікавим минулим та перспективним майбутнім!

учителькa історії Бурлай Вірa Петрівнa

Публікації про школу:

1. З новим навчальним роком! – Черкаська правда – 1957, 31 серпня
  2. З історії освіти міста Черкаси. – Черкаси, 2001, – 8 стр.
  3. Василь Страшевич. Жіноча гімназія А. В. Самойловської
  4. Василь Страшевич. Жіноча гімназія А. В. Самойловської
  5. ЧОДА, ф. 135, д. 10, с. 3
  6. ЧОДА, ф. 135, д. 10, с. 4
  7. ЧОДА, ф. 135. д, 10. с. 4
  8. З історії освіти міста черкаси. – ч., 2001. – 8 стр.
  9. Они отстояли мир. – Днепропетровск. – 1980 г.
  10. Духовна спадщина Черкаського краю. – книга друга. – Ч., “Сіяч”,-1997. – с.178-179
  11. А. Локтєв, В. Шинкаренко. Зробило Черкаси одним з найкрасивішим і впорядкованих міст республіки. – Черкаська правда.-7 січня 1955 р., с. 2
  12. На будівництві нової школи.- Черкаська правда.-1955 р.-30 жовтня. – с.1
  13. У будівельників нової школи в Черкасах.- Черкаська правда.-1956.-10-17 липня.
  14. Пальтова Т. А. Рідна школа.- Альтаїр.-2002.-24 грудня.-№1-с.1
  15. У будівельників нової школи в Черкасах.-1956.-15, 17 липня.
  16. З новим навчальним роком!” – Черкаська правда.-1957.-31 серпня. – с.1
  17. Перший дзвінок. Школу відкрито! – Черкаська правда. – 1957. – 3 вересня. – с.1
  18. Пальтова Т. А. Рідна школа. – Альтаїр.№1 2002 – 24 грудня