Дебатний клуб “Максимум”

В Черкаській спеціалізованій школі № 17 у 2006 році був заснований Дебатний клуб «Максимум». Починаючи з 2009р. у нашій школі щорічно відбуваються відкриті міські та регіональні турніри.

Клуб складається з кількох секцій: молодша ліга – учні 5-6 класів, середня ліга 7-9 класи та старша ліга 10-11 класи, які дебатують українською та англійською мовами.

У 2007 та 2008 роках англомовна команда школи стала переможцем Всеукраїнського дебатного турніру і представляла Україну на Міжнародних змаганнях у Болгарії та Чехії.

В 2011 році дебатери школи брали участь у Міжнародному турнірі в Мінську.

Вже 10 років поспіль команди нашого клубу були учасниками Міжнародного дебатного турніру Dnipro Open. В 2016р. команда молодшої ліги посіла ІІ місце, а в 2018р. стала переможцем турніру. На Міжнародному турнірі в Дніпрі у 2019р. учасниці англомовної команди школи Кандул М. та Строкань Ю. ввійшли до десятки кращих англомовних спікерів України і були запрошені на тренінги в дебатну Академію в Словаччину.

Крім  ціннісного фомату Карла Поппера, дебатери освоїли полісі-кейс у форматі Карла Поппера, Всесвітній шкільний та Британський формати.

Усі роки дебатний клуб є активним учасником найбільших дебатних подій. З інтересом дебатери брали участь у турнірах, які були спільними для старшокласників та студентів в Британському форматі в Одесі та Кам’янець Подільському.

Проте, дебатний клуб це не лише підготовка та участь у турнірах. Це ще теоретичні і практичні заняття, тренування, обговорення актуальних тем, пошук необхідної інформації. Дебати розвивають в учнів критичне мислення, формують навички переконливого та аргументованого висловлювання, навчають високій культурі спілкування, формують громадянські компетенції школярів та сприяють розвитку демократії у школі, розвивають численні комунікаційні навички (ораторського мистецтва, ефективної співпраці, вміння розв’язувати конфлікти тощо).

До участі в шкільних турнірах завжди запрошуються у якості суддів та консультантів дебатери-випускники клубу. Вони діляться своїм  досвідом, допомагають порадами і підтримують молодших друзів.

Керівники клубу Коломієць Л.А. та Куца Н.В. докладають усіх зусиль щоб, не дивлячись на виклики сьогодення, учні школи вдосконалювали свої дебатні навички.

Не дарма гаслом нашого клубу є слова:

« Ми не зупиняємось на досягнутому! Ми прагнемо вдосконалення!»